Zainteresowani znajdą tutaj wszystko co jest potrzebne do rozpoczecia zarabianie przez internet. Oprócz firm proponujących programy partnerskie, znajdą się tutaj informacje o bankach internetowych, sposobach pobrania z nich pieniedzy oraz metodach dalszego inwestowania zarobianych już pieniędzy, czyli HYIP i FOREX. Zapraszam!!!

10/31/2004

E-banki, czyli e-gold i moneybookers od podszewki

Chcąc otrzymywać pieniądze od firm rozsyłających płatne e-maile lub inwestować programach HYIP musimy najpierw założyć konto w jednym z banków internetowych. Możemy nie zakładać takiego konta i pobierać swoje pieniądze poprzez czek, jednakże musimy pamiętać, że nie wszystkie firmy akceptują tego typu płatności. Obecnie dostępne, dla obywateli mieszkających w Polsce, są dwie firmy.
Mam tutaj na myśli E-gold inc. oraz MoneyBookers . Zakładając w nich konto nie ponosimy żadnych opłat, ponieważ utrzymują się one z prowizji od dokonywanych przelewów, ale szczegóły poniżej.


E-gold

To założony w 1996r bank, emitujący elektroniczny pieniądz, mający pokrycie w złocie przechowywanym w różnych bankach na całym świecie. Jednostką miary w e-gold.com jest masa kruszcu wyrażana w gramach lub uncjach jubilerskich. Przeliczenie na walutę następuje po uwzględnieniu obecnego kursu danego metalu na rynkach światowych. E-gold można wykorzystywać na wiele sposobów. Oprócz pośrednictwa z firmami płacącymi za odebrane e-maile, konto e-gold możemy użyć do inwestowania w programach HYIP a także do płacenia w Internecie. Opłaty pobierane przy przelewach przez e-gold są dużo niższe niż gdybyś mieli do tego wykorzystywać kartę kredytową czy z „normalnego” banku. Pieniądze z konta e-gold można pobrać za pośrednictwem firm w tym się specjalizujących, przelewem na nasz rachunek banku w formie czeku lub tez przekazem pieniężnym.
Podobnie jak w firmach płacących za odbieranie poczty, także w e-gold można budować drzewko referencyjne i otrzymywać prowizje od operacji dokonywanych na kontach osób poleconych.

Szczegóły rejestracji:
Wchodzimy na stronę e-gold.com
Klikamy na „Create an account”
Teraz musimy zaakceptować regulamin, dlatego klikamy “I Agree”
Następnie wypełniamy formularz rejestracyjny. Najważniejsze są pola zaznaczone pogrubionym drukiem.
„Account name” - nazwa Twojego konta
„User Name” - Twój login
„Name” - imię i nazwisko
„Address” - ulica
„City” - miasto
„State/Province” – stan, województwo
„Country/ZIP/Postal Code” - kod pocztowy
„E-Mail” - Twój e-mail (bardzo ważne ponieważ numer twojego konta zostanie wysłany na podany adres)
„Phone” - telefon
„Alternate Passphrase” - hasło (1)
„New e-gold Account Passphrase” - hasło (2) - musi zawierać litery i cyfry
“New e-gold Account Passphrase again” - potwierdza hasło (2)
„Turing Number Entry” - przepisz ten numer do ramki poniżej
Na zakończenie klikamy „Open”
Na podany przez nas adres e-mail zostanie wysłany list, w którym zamieszczony będzie numer naszego konta. Będzie on nam potrzebny za każdym razem, kiedy będziemy chcieli logować się na stronie e-gold.com. Ten numer będziemy podawać także w formularzach rejestracyjnych do poszczególnych firm w których wybierzemy formę płatności „e-gold”.


Sposoby wypłacania pieniędzy konta e-gold:
Najlepszą metodą wypłacania środków z naszego konta e-gold jest Kantor.
Gdy mamy już środki na koncie i chcemy je wypłacić, wchodzimy na stronę http://www.kantor.e-gold.com.pl/. Tam wybieramy interesującą nas opcje, czy ma to być przelew na konto w banku czy też przekaz pocztowy. Następnie wypełniamy formularz i pieniądze powinny się znaleźć na naszym koncie w banku w przeciągu 1-2 dni.MoneyBookers

Jest to druga firma umożliwiająca nam pobranie zarobionych już pieniędzy. Podobnie jak w E-gold przy rejestracji nie ponosimy żadnych opłat, a jedyne z czego owa firma się utrzymuje są prowizje od dokonywanych przelewów. Przewaga MoneyBookers nad E-gold jest moim zdaniem znacząca, ponieważ aby pobrać pieniądze nie potrzebujemy dodatkowych pośredników, którzy oczywiście pobierają opłaty. Proces rejestracji przebiega sprawnie i bez problemów. Serwis dostępny już jest w języku polskim, więc z rejestracją nie powinno być problemów. Jednak dla tych, którzy potrzebują pomocy, poniżej zamieszczam dokładnych opis procesu rejestracji.
1. Po wejściu na stronę moneybookers.com klikamy „Register”
2. Teraz musimy wypełnić obowiązkowy formularz:
„Email” - adres email
„Confirm email” - potwierdź adres email
„Password” - hasło (musi się składać z przynajmniej 6 znaków, z czego co najmniej 1 musi być nieliterowy- może być numer)
„Confirm password” - potwierdź hasło
„Title” - tytuł (Pan,Pani,Panna)
„First Name” - imię
„Last Name” - nazwisko
„Address 1” - adres (ulica, nr domu/mieszkania)
„City/Town” - miasto
„State/Region” - województwo
„Postal Code” - kod pocztowy
„Country” - kraj
„Phone number” - numer telefonu
„Date of Birth” - data urodzenia (dzień/miesiąc/rok)
„Currency” - waluta
„Preferred Language” - preferowany język
„Turing numer” - przepisz numer w ramce
“Please keep me informed of future offers and promotions from moneybookers.com” - informuj mnie o wszystkich ofertach i promocjach w moneybookers
“I signify my full acceptance of moneybookers' General Terms & Conditions of Membership and Privacy Policy” - wpełni akceptuje General Terms & Conditions of Membership i Privacy Policy

Po zakończeniu rejestracji otrzymasz list od MoneyBookers, w którym będzie podany kod konieczny do potwierdzenia rejestracji. Aby dopełnić formalności, wejdź na stronę moneybookers.com i załoguj się (login). Następnie kliknij „Profile”, a potem „Manager” w rubryce „List of e-mail addresses”. Teraz tylko „Verify” i przepisujesz kod otrzymany w e-mailu.

Sposoby wypłacania pieniędzy z konta MoneyBookers:
Aby wypłacić pieniądze z konta, musimy wypełnić formularz, w którym podamy numer konta, na które pieniądze mają być przelane. W tym celu z listy kont bankowych („List of bank accounts”) klikamy „Add”. Teraz musimy wybrać kraj i NBR (Numer Rozliczeniowy Banku). Zazwyczaj jest to 8 cyfr, od 3 do 10 w numerze naszego konta. Dla pewności zalecam jednak skontaktowanie się z bankiem. Teraz pozostaje nam tylko podanie całego numeru konta. Musimy jeszcze w celu weryfikacji, przesłać na adres service@moneybookers.com zeskanowy nasz dowód tożsamości.
Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, wystarczy kliknąć „Withdraw”. Wybieramy metode jaką chcemy otrzymać pieniądze (czek czy przelew) i już możemy czekać na nasze pieniądze.


Prowizje pobierane przez MoneyBookers od dokonywanych transakcji:
przelew z Twojego banku na MoneyBookers jest darmowy
przelew z firmy płacącej za czytanie maili na konto MoneyBookers jest darmowy
wypłata pieniedzy z MoneyBookers za pomocą czeku: 3,5 EUR
przelew z MoneyBookers na Twoje konto w banku: 1,5 EUR
przelew z jednego konta MoneyBookers na inne konto w MoneyBookers: 0.75% (max. EUR 1.50)
wpłata na konto MoneyBookers za pomocą karty kredytowej: 3% wartości.